Merhaba Arkadaşlar;

Bugün yazımızda hastalıklardan korunma yollarını konu alacağız.Malumunuz kış ayının kendini iyiden iyiye göstermeye başlaması ile birlikte insanlarda da hastalıklar çoğalmaya başladı.Bu yüzden bu makalemizde baş belası olan hastalıklardan korunma yollarını tartışacağız.Yararlı Olması Dileklerimizle…[Tamamını Okumak İçin Devamını Okuya Tıklayınız!]

Soğuk algınlığı gibi hastalıklardan nasıl korunursunuz?Gelin bunları maddeler halinde tartışalım.

1-C Vitamini Almaya Özen Gösterin.

Bol bol C Vitamini alarak(portakal,mandalina…)düşen vücut direncinizi bu yolla arttırabilirsiniz.Bu sayede yakalandığınız grip vb… hastalıklardan korunmanız ve kurtulmanız daha kolay olacaktır.

2-Egzersiz Planınızı Ayarlayın.

Günlük egzersizlerle kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.Kalp vb… organlarınızın sağlıklı bir şekilde çalışması için egzersizlerinizi ihmal etmeyin.

Uyarı: Dışarıda egzersiz yapacaksanız mutlaka üşütmemek için kalın giyinin.Eğer evinizde koşu bandı vs… varsa o şekilde de sporunuzu yapabilirsiniz.

3-Kalın giyinin.

4-Kapalı Ortamlarda veya Havasız Ortamlarda Çok Bulunmayın.

Kapalı ortamlar,kısaca havalandırılmamış ortamlar sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.Bu yüzden açık alanları veya işiniz gereği kapalı ortam zorunluysa pencere ile 10-15 dakika ortamı havalandırmanız faydalı olabilir.

5-Kişisel Bakımınıza Dikkat Edin.

Kişisel bakımınız bu konuda en önemli unsurlardan bir tanesi…

6-Ellerinizi Mutlaka Yıkayın.

Eller,mikropların bulunduğu en tehlikeli kısımlardan bir tanesidir.Bu yüzden yemek vs… yemeseniz bile her 30 dakikaya bir veya her saat başı ellerinizi yıkamanız sizler için faydalı olacaktır :)

Yazının Devamı Gelecektir… :)